Teleopieka dla seniorów o różnym stopniu niepełnosprawności – jak to działa?

Teleopieka dla seniorów to usługa, która pomaga zapewnić bezpieczeństwo starszym ludziom o różnym stopniu niepełnosprawności. Nie dla wszystkich starość jest tak samo łaskawa. Niektórzy seniorzy są mobilni, zdrowi i samowystarczalni, inni potrzebują wsparcia w niektórych codziennych czynnościach, a jeszcze inni stałej opieki. Każdej z tych grup Teleopieka NESTOR jest w stanie zapewnić większy poziom bezpieczeństwa. Wspieramy nie tylko seniorów, ale też ich rodziny, które dzięki naszej pomocy, mogą skuteczniej chronić swoich bliskich przed nagłymi wypadkami. Jak działa teleopieka dla seniora?

Teleopieka dla seniora samodzielnego

Na szczęście sporo starszych osób długo zachowuje samodzielność i jest w stanie sprawnie funkcjonować. Mimo to, kiedy taki senior mieszka sam, nieraz ma obawy, że w razie nieszczęśliwego upadku albo pogorszenia stanu zdrowia czy po prostu włamania, nie będzie miał kto mu pomóc. W takiej sytuacji teleopieka NESTOR może zapewnić poczucie bezpieczeństwa.

Jak działamy? Dajemy seniorowi opaskę alarmową, którą nosi zawsze na ręce. Dzięki temu, kiedy tylko wydarzy się coś, co zagraża jego zdrowiu lub życiu, może wcisnąć przycisk SOS i tym samym zaalarmować nasze Centrum Telemedyczne. Ono natomiast, po zebraniu wywiadu udzieli odpowiedniej pomocy. Wezwie wskazane wcześniej osoby, a jak trzeba, to także odpowiednie służby — Policję, Straż Pożarną lub Pogotowie.

Czasem w pełni samodzielny senior ze względów osobistych lub zawodowych chce zapewnić sobie także stałe wsparcie medyczne. Teleopieka NESTOR umożliwia takiej osobie całodobowy dostęp do konsultacji lekarskich przez telefon.

Teleopieka dla seniorów o średnim stopniu niepełnosprawności

Osoby starsze o średnim stopniu niepełnosprawności to takie, które większość czasu spędzają w domu. Potrzebują wsparcia rodziny przy robieniu zakupów, wykonywaniu trudniejszych prac domowych czy załatwianiu spraw urzędowych. Mogą jednak mieszkać samodzielnie. Jak teleopieka może pomóc w takim osobom?

Tutaj znowu stosujemy opaskę SOS. Kiedy tylko wydarzy się coś, co spowoduje zagrożenie życia lub zdrowia, senior wciska przycisk i uruchamia całą procedurę. Centrum Telemedyczne ocenia jaka pomoc jest potrzebna i ją organizuje. W sytuacji, kiedy starsza osoba nie odpowiada na kontakt ze strony ratownika, ten natychmiast wysyła do seniora Pogotowie Ratunkowe i zawiadamia jego rodzinę.

Zdarza się też, że starsze osoby miewają problemy z pamięcią. Na przykład postawią garnek z zupą na gazie, żeby ją sobie podgrzać, ale potem zapomną wyłączyć gaz. Kiedy indziej, zapominają o zamknięciu drzwi albo zakręceniu wody. Takie sytuacje mogą prowadzić do konieczności płacenia wysokich rachunków, a w najgorszym wypadku do sytuacji zagrażających życiu. Właśnie dlatego Teleopieka NESTOR umożliwia podpięcie w domu seniora nawet 32 różnych czujników. Dostęp do informacji, jakie z nich płynął, może mieć członek rodziny, który mieszka gdzie indziej, ale chce mieć pewność, że senior jest bezpieczny.

Teleopieka dla seniora o wysokim stopniu niepełnosprawności

Największym wyzwaniem jest opieka nad starszymi osobami o wysokim stopniu niepełnosprawności. Tacy seniorzy nie ruszają się z mieszkania, często mają demencję lub Alzheimera. W ich przypadku teleopieka nie zastąpi opieki sprawowanej przez człowieka, który będzie obok, ale może ją ułatwić i usprawnić.

Po pierwsze, opaska alarmowa w przypadku osób, które nie mają jeszcze zaawansowanych problemów z pamięcią, pomoże zapewnić im całodobową ochronę. Nie jest możliwe, żeby w każdej minucie być tuż obok schorowanego seniora. Tymczasem, w każdej chwili jego stan może się nagle pogorszyć. Co jeśli tak się stanie w momencie, kiedy opiekun jest na zakupach, załatwia inne sprawy dla chorego albo po prostu śpi? Właśnie wtedy opaska ratunkowa może przyczynić się do uratowania mu życia.

Po drugie, system czujników będzie ogromną pomocą. Kiedy senior ma poważne problemy z pamięcią, może się rodzić obawa przed zostawieniem go samego w domu choćby na pół godziny. Bo co jeśli w tym czasie włączy piekarnik, odkręci wodę lub gaz w kuchence? A z drugiej strony, czasem po prostu trzeba wyjść z domu coś załatwić. Dużo łatwiej to zrobić, kiedy się wie, że podopieczny nie robi nic niebezpiecznego. A skąd można to wiedzieć? Właśnie dzięki czujnikom zamontowanym w odpowiednich miejscach.

Teleopieka dla seniorów to usługa, która bardzo ułatwia zajmowanie się bliskimi wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Starszym osobom zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, a rodzinie spokój i komfort.

Dzięki różnym rozwiązaniom oferowanym w ramach usługi łatwo jest dopasować ją do potrzeb. Przekonało się o tym już wiele rodzin. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń do nas i dopytaj o interesujące cię szczegóły!

Telefon: 17 777 0115

Share:

You may also like

Dodaj komentarz