Opaska GPS dla seniorów z demencją jako wsparcie dla opiekuna

Niestety sporo starszych osób z wiekiem ma coraz większe problemy z pamięcią. Sytuacja staje się poważna, kiedy lekarz diagnozuje u seniora demencję lub Alzheimera. Tego rodzaju schorzenia zmieniają zarówno życie seniora, jak i jego najbliższych. Konieczne okazuje się zapewnienie mu stałej opieki. Pomocna okazuje się także opaska GPS.

Wychodzi z domu i nie wie jak wrócić

Bardzo częstym problemem, z jakim spotykają się osoby sprawujące opiekę nad rodzicem z demencją, jest fakt, że ten potrafi wyjść z domu, ale nie wie jak wrócić. Niestety nie zawsze jest możliwość pozostawania z seniorem 24 godziny na dobę. Tymczasem niekiedy 10-minutowa nieobecność opiekuna wystarczy, żeby starsza osoba wyszła z domu i oddaliła się na tyle, że trudną już znaleźć. Opiekun wychodzi do sklepu pod blokiem, a w tym czasie senior wychodzi z mieszkania.

Takie sytuacje nie tylko dość często się zdarzają, ale też są bardzo niebezpieczne. Senior, który nerwowo się rozgląda i nie wie ani gdzie jest, ani dokąd ma iść, może stać się łatwym łupem dla złodzieja.

Dla starszej osoby z demencją taka sytuacja jest też bardzo stresująca. Nawet jeśli uda się ją w miarę szybko odnaleźć, może potrzebować czasu, żeby dojść do siebie. Ogromny stres przeżywa też najbliższa rodzina zaginionego seniora. Jak się zabezpieczyć przed tego rodzaju sytuacjami?

Opaska alarmowa z lokalizacją GPS

Bardzo praktycznym rozwiązaniem okazuje się wyposażenie seniora w opaskę alarmową z lokalizacją GPS. Senior powinien nosić ją jak zegarek na nadgarstku. Dzięki temu rodzina zawsze może sprawdzić, gdzie w danym momencie się znajduje. Umożliwia to też natychmiastowe odnalezienie starszej osoby jeszcze zanim oddali się od miejsca zamieszkania.

Opaska z funkcją GPS to ważny element teleopieki, która może obejmować także ulokowanie w mieszkaniu starszej osoby z demencją czujników ruchu, drzwi, gazu, wody i innych. Zapewnienie bezpieczeństwa seniorowi, cierpiącemu na demencję lub Alzheimera to wielkie wyzwanie. Warto je sobie ułatwić, korzystając z nowych rozwiązań technologicznych.

Share:

You may also like

Dodaj komentarz