Bezpieczne wakacje z opaską SOS

Wakacje to okres wyjazdów. I młodzi, i starsi planują w tym czasie wypoczynek poza domem. Jedni wybierają się za granicę, inni wolą odpoczywać w Polsce. Co można zrobić, żeby wakacje były bezpieczne dla seniora? Na pewno warto mądrze wybrać miejsce na wycieczkę oraz wyposażyć się w opaskę SOS. Dzięki temu starsza osoba będzie mogła zabezpieczyć się na wypadek kryzysowych sytuacji. 

Wakacje seniora

Coraz więcej seniorów decyduje się na coraz dalsze wyjazdy na wakacje. Stanowią oni sporą grupę turystów, a ich wyjazdy nie ograniczają się jedynie do wyjazdów do kurortu czy sanatorium.

Przy planowaniu takiego wyjazdu należy pamiętać, że miejsce urlopu powinno być podyktowane obecnym stanem zdrowia. Warto przed wyjazdem porozmawiać z lekarzem, aby dowiedzieć się o głównych przeciwwskazaniach, które mogą być decydujące w wyborze miejsca. Osoby starsze nie mają już tyle siły i wigoru na zwiedzanie, co młodsze, dlatego warto mierzyć siły na zamiary. Wszelkiego rodzaju wycieczki i dalekie dystanse do pokonania mogą okazać się zbyt wycieńczające, dlatego im krótsze dystanse senior ma do pokonania, tym lepiej. Chcąc, by wakacje naszych bliskich seniorów były udane, sprawdźmy dokładnie lokalizację, okolice i dystanse, jakie będą musieli pokonywać. Im dalej do plaży, punktów widokowych czy restauracji, tym gorzej.

Dodatkowo seniorzy często znoszą, gorzej niż młodzi, upały, zmianę klimatu czy suche powietrze. Warto to wziąć pod uwagę przy wyborze punktu docelowego.  Sama podróż już może okazać się wyzwaniem – opcja z przesiadkami i czekaniem na dworcach czy lotniskach raczej nie powinna wchodzić w grę. Czas między odjazdami czy odlotami z reguły jest albo bardzo krótki, co wiąże się z biegiem miedzy jednym a drugim, albo jest bardzo długi, co z kolei wiąże się z godzinami oczekiwań. Ani w jednym, ani w drugim wypadku nie powinniśmy narażać na to naszego seniora.

Bezpieczny senior

Decydując się na opaskę SOS możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Osoba starsza nie musi ograniczać się jedynie do wakacji w swoim ogrodzie. Należny pamiętać, że nie jest dobrym pomysłem wyjeżdżać daleko bez dodatkowej pomocy bliskich bądź zabezpieczenia w postaci opaski SOS.  Seniorzy mogą korzystać z takich opasek służących do wzywania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, przez całą dobę. Daje to poczucie bezpieczeństwa zarówno seniorowi, jak i jego najbliższym, którzy nie będą mu towarzyszyć podczas wyjazdu.

Warto podkreślić, że opaska na nadgarstek nie jest żadnym ograniczeniem, wręcz przeciwnie daje poczucie bezpieczeństwa i możliwość kontroli sytuacji, nawet w momentach kryzysowych. Opaska zakładana na nadgarstek jest lekka i wygodna, nie przeszkadza w codziennym życiu. Wyposażona jest w przycisk alarmowy SOS umożliwiający połączenie głosowe z Centrum Teleopieki, a także lokalizator GPS dzięki czemu niezależnie od tego czy osoba starsza spędza wakacje w domowym ogrodzie czy na wyjeździe, może czuć się bezpiecznie.

Co należy zabrać ze sobą?

  • Dokumenty – dowód, paszport, bilety, ubezpieczenie należy mieć zawsze przy sobie, schowane w bezpiecznym miejscu;
  • Pieniądze – najlepiej rozłożyć je w kilku miejscach, aby w razie zguby czy kradzieży nie stracić wszystkiego;
  • Nakrycie głowy i filtry – bez względu na to gdzie spędzamy wakacje, warto pamiętać o ochronie przed słońcem;
  • Telefon komórkowy i ładowarkę – dzisiaj chyba już wszyscy i starsi, i młodsi mają telefony komórkowe, aby móc porozmawiać z bliskimi;
  • Odpowiednie ubrania – najważniejsze to zabrać ubrania, które będą dostosowane do każdych warunków pogodowych. Pogoda jest zmienna, więc lepiej nie dać się jej zaskoczyć;
  • Opaska z przyciskiem SOS – zagwarantuje bezpieczny wyjazd, a rodzina seniora będzie mogła spać spokojnie.

 

 

Share:

You may also like

Dodaj komentarz