Wypadek w parku

Roman (68 lat) jest tylko jeden przycisk od telepomocy, która już raz uratowała mu życie… Wypadek w parku.

Roman ma problemy z sercem i już nie raz zdarzało mu się z tego powodu odczuwać silny dyskomfort. Tym razem rano czuł się całkiem dobrze i postanowił pójść na spacer do parku.  Niestety po kilkunastu minutach poczuł zmęczenie i silny ból w klatce piersiowej. Z trudem dotarł do najbliższej ławki i usiadł, żeby odpocząć. Niestety ból się nasilał. Roman poczuł też, że serce wali mu jak szalone. Tracił siły z sekundy na sekundę i zaczął odczuwać silny niepokój. Na szczęście miał przy sobie zawieszkę z przyciskiem SOS. Nacisnął go i już za chwilę skontaktował się z nim przeszkolony opiekun. Ponieważ Roman nie odpowiadał na pytania, opiekun wezwał pogotowie ratunkowe. Okazało się, że Roman miał zawał. Gdyby nie przycisk SOS, finał tej historii byłby naprawdę bardzo smutny. Jesteśmy tego pewni tym bardziej, że w pobliżu Romana nie było żadnego człowieka, który mógłby mu pomóc. Można śmiało stwierdzić, że nasz system alarmowy uratował mu życie.

Wypadek w parku, a wokół pusto…

Historia Romana pokazuje, że nawet w miejscu publicznym takim jak park może się zdarzyć wypadek stanowiący poważne zagrożenie dla życia. Co więcej, nawet w takim miejscu może być po prostu pusto. Roman wybrał się na spacer koło południa, w czasie kiedy młodzież jest w szkole, a dorośli w pracy. Gdzieś w oddali 2 osoby spacerowały z psem, ale były zbyt daleko, żeby dostrzec Romana i zorientować się, że potrzebuje pomocy.

W przypadku Romana pojawił się problem z sercem, ale niekiedy wypadek w parku nie ma nic wspólnego ze stanem zdrowia poszkodowanego. Zdarza się, że na przykład po deszczu ktoś po prostu się poślizgnie i niefortunnie przewróci. W efekcie bardzo łatwo o złamania kości, które z wiekiem zrastają się coraz wolniej. Nie zawsze w pobliżu znajdą się osoby, które wezwą pomoc. Właśnie dlatego nasze systemy Senior Care Alarmowy i Senior Care Medyczny są naprawdę bardzo praktyczne i już niejednej osobie uratowały życie.

Share:

You may also like

Dodaj komentarz