Upadek na Schodach

Jan (76 lat), który ma zdiagnozowanego Alzheimera, postanowił się wybrać na przedświąteczne zakupy… Upadek na schodach.

Jan mieszka sam. Zdiagnozowano u niego Alzheimera, ale jest jeszcze na wczesnym etapie, więc póki co jest samodzielny. Tego dnia cieszył się na myśl o zbliżających się świętach i planował wybrać się na przedświąteczne zakupy. Podekscytowany kręcił się po domu szukając reklamówek. Kiedy już je znalazł energicznie ruszył w kierunku schodów. Niestety pośpiech sprawił, że Jan nie zachował odpowiedniej ostrożności, potknął się i spadł z kilku ostatnich stopni. Poczuł silny ból i nie mógł wstać. Na szczęście miał na ręku bransoletkę z przyciskiem SOS. Wcisnął go, a nasz certyfikowany opiekun natychmiast się z nim skontaktował. Szybko dowiedział się co się stało i wezwał pogotowie oraz córkę Jana. Ostatecznie okazało się, że doszło do złamania kości piszczelowej w lewej nodze.

Upadek na schodach

Upadek na schodach nie należy do rzadkości. W zależności od tego z jakiej wysokości nastąpi potłuczenia i złamania mogą być bardzo różne. Jednak niestety im jesteśmy starsi, tym wolniej goją się w naszym organizmie wszelkie tego typu urazy. Dla wiekowych i schorowanych, a do tego osłabionych osób schody stanowią nie tylko wyzwanie, ale też realne zagrożenie dla zdrowia. Czasem ktoś, tak jak Jan mieszka samodzielnie i upadnie ze schodów, a potem nie jest w stanie sam się podnieść i zadzwonić po pomoc. Właśnie w takich sytuacjach nasze systemy Senior Care Alarmowy lub Senior Care Medyczny okazują się doskonałym rozwiązaniem.

Jan zawsze miał na ręce bransoletkę z przycinkiem SOS, więc w każdej chwili mógł wezwać pomoc. Tamtego dnia, kiedy wybierał się na zakupy, ten przycisk sprawił, że bardzo szybko otrzymał pomoc. Także jego córka została natychmiast poinformowana o wypadku i wiedziała, że karetka już jedzie. Właśnie tak działa nasz system – oferujemy natychmiastową pomoc w razie wypadku. Wystarczy tylko włączyć przycisk, a resztą zajmie się wykwalifikowany opiekun, który dobrze wie o co pytać i kogo powiadomić. Taką opiekę możesz zapewnić także swoim bliskim!

Share:

You may also like

Dodaj komentarz