Problemy z pamięcią

Rodzina Józefa (80 lat) już nie musi się martwić, kiedy zostawiają go samego. Problemy z pamięcią

 

Józef nie mieszka z rodziną. Sam sobie gotuje, sam robi mniejsze zakupy. Regularnie odwiedzają go dzieci, żeby pomóc mu posprzątać mieszkanie, czasem zawieźć do lekarza, sprawdzić jak się czuje. Od pewnego czasu obserwują, że ich tata miewa drobne problemy z pamięcią. Zapomina na przykład zakręcić gaz w kuchence. Oczywiście cała rodzina ma świadomość, że to bardzo niebezpieczne, dlatego zastanawiali się co mogą zrobić, żeby obniżyć ryzyko powtarzania się takich sytuacji. Na szczęście trafili na naszą stronę. Dowiedzieli się, że w ramach oferty umożliwiamy dołączenie do 32 różnych czujników na przykład do czujnika gazu, dymu czy wody. To było właśnie to, czego potrzebowali!

Problemy z pamięcią

Józef nie zapomina się często, ale już kilka razy dzięki czujnikowi gazu jego dzieci zostały poinformowane o zagrożeniu. Oczywiście od razu zadzwoniły do taty powiedzieć mu, żeby go wyłączył. Takie rozwiązanie sprawia, że Pan Józef czuje się samodzielny, a jednocześnie bezpieczny. Z drugiej strony jego dzieci dokładnie wiedzą kiedy zapomni zakręcić gaz albo wodę, a czujniki podpięte do naszego systemu umożliwiają im natychmiastową reakcję.

Z wiekiem pamięć niekiedy zawodzi naszych drogich seniorów, ale na szczęście można o nich dbać nie siedząc z nimi 24 godziny na dobę. Można roztoczyć swoją opiekę w sposób, który pomaga im zachować godność, a nam oszczędzić czas. Nie musisz mieszkać z rodzicem, żeby stale sprawdzać czy wyłączył gaz albo czy zakręcił wodę. Możesz się tego dowiedzieć dzięki mądremu wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Przekonała się o tym rodzina pana Józefa i Ty też możesz się przekonać.

Dodatkowo dzięki pakietowi Senior Care Medyczny Józef i inni nasi klienci mogą korzystać z darmowych konsultacji telemedycznych, kiedy tylko jest taka potrzeba. Opaska SOS umożliwia im wezwanie pomocy z każdego miejsca, więc zarówno opiekunowie, jak i ich podopieczni śpią spokojniej.

Okazuje się, że w wielu wypadkach drobne problemy z pamięcią nie oznaczają konieczności zamieszkania z rodzicem. Dopóki może być samodzielny warto mu na to pozwolić.

Share:

You may also like

Dodaj komentarz