Jak to działa


JAK DZIAŁA NASZ SYSTEM TELEOPIEKI MEDYCZNEJ

Zdolność jasnego myślenia i podejmowania ważnych decyzji w sytuacjach narażenia na stres i niepokój jest wyjątkowo trudna. Dlatego też nasz system Teleopieki Medycznej jest nieskomplikowany, łatwy w obsłudze i intuicyjny. Dzięki niemu uzyskanie niezbędnej pomocy jest wyjątkowo proste, nawet dla osób, które cierpią z powodu problemów związanych z pamięcią i rozpoznawaniem.

OTRZYMUJESZ POMOC W TRZECH PROSTYCH KROKACH

KROK 1

Naciśnij przycisk SOS na swojej bransoletce lub zawieszce.

Otrzymaną od nas małą bransoletkę lub zawieszkę z przyciskiem SOS można założyć na szyję lub na nadgarstek. Podczas przebywania w domu urządzenie powinno być noszone przez cały czas, w tym także podczas kąpieli w wannie i pod prysznicem, gdyż jest ono wodoodporne. Po naciśnięciu przycisku SOS urządzenie wysyła sygnał do bezprzewodowej stacji bazowej umieszczonej w domu, a ta z kolei alarmuje Centrum Telemedyczne o nagłym przypadku.

KROK 2

Połączenie z Centrum Telemedycznym

W kilka chwil po naciśnięciu przycisku SOS na bransoletce lub zawieszce za pośrednictwem dwukierunkowego radia skontaktuje się z Tobą przeszkolony i certyfikowany opiekun. Oceni on sytuację i pomoże określić, jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna. Dzięki dostępowi do naszej bazy danych, będzie on mógł obejrzeć Twój profil medyczny, informacje o zażywanych lekach, preferowanych lekarzach, lokalnych szpitalach oraz danych kontaktowych do członków rodziny i przyjaciół. Zaaranżuje on wizytę członka rodziny, sąsiada, bądź jakiejkolwiek innej osoby wskazanej przez Ciebie do kontaktu, a w stosownych przypadkach, bądź razie braku odpowiedzi wyśle pogotowie ratunkowe do Twojego domu.

KROK 3

Uzyskaj pomoc wszędzie tam, gdzie jesteś!

System Teleopieki Medycznej, dzięki oparciu na standardzie GSM, jest w pełni przenośny. Zapewni Ci on bezpieczeństwo i spokój wszędzie tam, gdzie jesteś, czy to z wizytą u rodziny, czy na wakacjach. W tym celu wystarczy podłączyć stację bazową do zasilania w nowym miejscu i powiadomić Centrum Telemedyczne. Świadczymy usługi na terenie całej Polski, dzięki czemu można podróżować bez obaw.

Łącząc wykorzystanie najnowszych technologii z profesjonalizmem i doświadczeniem opiekunów z Centrum Telemedycznego, pomagamy seniorom odzyskać poczucie bezpieczeństwa i niezależności.

Dlaczego potrzebny jest ci system teleopieki?

Każdego roku ponad jedna trzecia osób powyżej 65 roku życia doświadcza upadku w swoim domu. Zdarzają się one codziennie i o każdej porze.

Poważne urazy należy leczyć natychmiast, ponieważ im więcej czasu upłynie bez pomocy, tym mniejsze są szanse na pełne wyzdrowienie. Niekiedy upadki i inne kryzysowe sytuacje są tak poważne, że udzielenie pomocy we właściwym czasie może zadecydować o życiu, bądź śmierci. Jeżeli upadniesz i będziesz sam, nie mogąc się ruszyć, ani z nikim skontaktować, możesz spędzić wiele godzin, a nawet dni w oczekiwaniu na pomoc.

Profesjonalny System Teleopieki Medycznej NESTOR gwarantuje, że Ty, lub bliskie Tobie osoby nigdy nie pozostaną same bez opieki i pomocy, i że są chronione przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

Badania wykazują, że strach przed przewróceniem się powoduje istotny spadek poziomu aktywności u wielu osób starszych. To z kolei prowadzi do ograniczenia ich sprawności ruchowej oraz zdolności utrzymywania równowagi i w rzeczywistości skutkuje jeszcze większą liczbą upadków, lękiem i depresją.

System Teleopieki Medycznej NESTOR zapewnia spokój osobom starszym i ich rodzinom, a także daje im poczucie bezpieczeństwa, prowadzącego do bardziej aktywnego i szczęśliwego życia.

DODATKOWE KORZYŚCI

Zależnie od wybranego urządzenia istnieje także możliwość:

 

Wysyłania alarmów w postaci SMS-ów do członków rodziny, sąsiadów, bądź innych osób wskazanych do kontaktu

Monitorowania temperatury w pomieszczeniu

Wzbudzania powiadomień dotyczących konieczności zażycia leków

Ustawienia białej listy numerów telefonów, czyli listy osób które mogą telefonować na terminal i rozmawiać bez konieczności odbierania połączenia przez użytkownika terminala

Dołączenia wielu różnych czujników, w tym gazu, dymu, wody, ruchu, otwarcia drzwi itp., co umożliwia zbudowanie dedykowanego systemu bezpieczeństwa

Podłączenia urządzeń medycznych takich jak ciśnieniomierz, czy gleukometr

Pliki do pobrania